poniedziałek, 17 grudnia 2012

na dobry początek

Globica, a właściwie jej kasety pobieżnie przetestowane. zapoznanie się z możliwościami tej kamery to nie jest "bułka z masłem", a to co można z jej pomocą uzyskiwać na fotach to po prostu kosmos! pierwsze papierowe negatywy już powstały - póki co to nic ciekawego nie naświetliłem, ale kasety test światłoszczelności przeszły pozytywnie. zakupione przeze mnie wkładki na negatywy również świetnie z nimi współpracują. linka od migawki również została podreperowana i teraz wszystko już jest tak jak być powinno - dziękuję Tato! teraz pozostaje poszukać negatywów w formacie 13x18 w cenie która mnie nie zabije, zaplanować choćby krótki cykl oraz pomyśleć jak go wykonać i do roboty! na dziś tylko trzy strzały dla prezentacji jak wyglądają te pierwsze naświetlenia lecz już po obróbce

Pentacon Globica II 13x18 + Industar-37 300mm f=1:4,5 
papier Ilford Multigrade RC XPress, wywoływacz do papierów Tetenal, skan Epson V700
jako, że dawno już nic nowego nie pokazywałem ze sprzętu to trochę zdradzę mojego planu. wkrótce będę mieć nowe foty z jednego z najnowszych aparatów w zbiorze i wówczas będę mógł oprócz opisu również zaprezentować pracę i rysunek obiektywu na konkretnych obrazkach. zdradzę jeszcze, że mam trzy nowe aparaty - wszystkie to "małe obrazki" i wszystkie do szybkiego, reporterskiego focenia! 
proszę zaglądać i do szybkiego...

3 komentarze:

  1. Spróbuj kupić paczkę błon RTG 13x18. Są tak samo ortochromatyczne jak papier ale mają o wiele większą czułość. A tak na marginesie masz gdzieś wkładki do formatu 9x12?

    OdpowiedzUsuń
  2. ostatnie ujęcie mnie jakoś niesamowicie przyciąga...

    OdpowiedzUsuń
  3. Pięknie, no i ten format...pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń